איך בוחרים קורס מיינדפולנס לילדים

קורס מיינדפולנס לילדים
איך בוחרים קורס מיינדפולנס לילדים
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

תרגול מיינדפולנס מסייע בדרכים רבות למבוגרים, ילדים ונוער, השיטה מסייעת לפוגג מתחים, להגיע לשקט פנימי, לפתח את המודעות ולהיות קשוב לרגשות, לתחושות ולצרכים של המתרגל. תרגול קבוע של מיינדפולנס משפר את איכות חייו של המתרגל ומעניק לו כלים להתמודד עם אתגרי החיים. כל זה טוב ויפה, אולם כיצד תדעו לבחור קורס מיינדפולנס עבור ילדכם?

 

איך בוחרים קורס מיינדפולנס לילדים בשלושה שלבים

 

להלן תיאור תמציתי של שלושת השלבים בעזרתם תוכלו לבחור קורס מיינדפולנס לילדים.

 

שלב ראשון: מיפוי אפשרויות

 

כיוון שמדובר בפעילות שבועית, ולא בסדנה חד פעמית, אתם צריכים למצוא קורס שמתקיים באזור מגוריכם בימים ובשעות אפשריים עבור ילדכם. בשלב הראשון בדקו מה האפשרויות הריאליות שלכם. אל תכניסו לרשימת האפשרויות קורסים שתובעים מכם לעשות שמיניות באוויר כדי שניתן יהיה להגיע לשיעורים בזמן. חפשו את האפשרויות הזמינות והנוחות בלבד.

 

שלב שני: הסמכה וניסיון

 

עברו על רשימת הקורסים המתקיימים באזורכם, ובדקו מה הכשרתם של המנחים, כמה שנות ניסיון יש להם, וכמה שנים המוסד בו מתבצעים הקורסים פועל. חשוב שלמנחים יהיו הכשרה וניסיון מתאימים הן בהנחיית מיינדפולנס לילדים בקבוצות ויחידים, הן בחינוך ובעבודה עם ילדים ובני נוער, והן בהנחיית קבוצות באופן כללי. אל תתביישו לבקש לראות תעודות, וחפשו מידע על המוסד ועל המנחים ברשת. לעבודה עם ילדים ובני נוער אפיונים ודגשים ייחודיים, וחשוב שהמנחים יהיו מקצועיים, מיומנים ומודעים לאופן העבודה עם ילדים בכדי שהקורס ייטיב עם הילד. השאירו ברשימה רק קורסים המועברים על ידי מנחים מוסמכים בעלי ניסיון והכשרה בחינוך, בעבודה עם ילדים ובני נוער, ובהעברת קורסים של מיינדפולנס.

 

שלב שלישי: המלצות, התרשמות אישית ובחירה

 

חשוב שתדעו ותרגישו שאתם יכולים לסמוך על המנחים, שכן אתם מתכוונים לשלוח אליהם את ילדיכם האהובים.בקשו המלצות מחברים ומכרים, ובדקו חוות דעת של גולשים ברשת, סננו החוצה קורסים שזכו לביקורות שליליות רבות, היפגשו עם מי שנותרו ברשימה והתרשמו באופן ישיר מהמנחים. בחרו בקורס שהתרשמתם כי מנחיו הם אמינים, אמפאתיים, רגישים לאחר, מקצועיים ואחראים, שהתקשורת ביניכם הייתה טובה, ושהרגשתם נוח במחיצתם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • דברים ברורים – הימנעו מבחירה במנחים אשר לא מספקים לכם תשובות ברורות לגבי ניסיונם, הכשרתם ואחריותם המקצועית. ניסיונות לייצר עמימות יכולים להצביע על חוסר מקצועיות וחוסר אמינות.
  • לפני שאתם שולחים את ילדיכם לקורס מיינדפולנס כדאי שתתנסו בשיטה. כך תהיה לכם שפה משותפת עם הילד, ותוכלו להבין מה הוא עובר בקורס ועל מה הוא מדבר.
  • אל תבחרו אוטומטית בקורס הזול ביותר, מדובר בקורס מעמיק שיכול לתמוך ולהעצים את הילד, חוסר מקצועיות יפגע באיכות הקורס. אם אתם מוגבלים מבחינה תקציבית, עדיף לפנות למנחים, ולבדוק האם ניתן לקבל הנחה, או לפרוס את התשלומים, מאשר לבחור בקורס פחות מקצועי.

 

קישורים מעניינים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *