עמוד הבית » כללי » איך מאתרים נזילות מים בבית
איך מאתרים נזילת מים בבית

איך מאתרים נזילות מים בבית

איך מאתרים נזילות מים בבית
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם חשבון המים שלכם תופח ללא סיבה ברורה, אם אתם מגלים סימני רטיבות ועובש בקירות, או שאתם מתקשים להירדם בלילה כי אחד הברזים מטפטף, יש לכם נזילת מים בבית. בכדי להימנע מגרימת נזק למבנה, מבזבוז מים מיותר, ומחשבון מים מנופח, יש לאתר נזילות ולטפל בהן מיידית. לפניכם המדריך לאיתור נזילות בבית.

 

איך מאתרים נזילות מים בבית בארבעה שלבים

 

תיאור תמציתי ופשוט של ארבעה שלבים לאיתור נזילות מים בבית.

 

שלב 1: מה אומר השעון

 

כאשר הנזילה גלויה, כל שעליכם לעשות הוא להזמין אינסטלטור מיומן שיטפל בה במקצועיות. ברם, פעמים רבות קיימות נזילות סמויות, עליהן תוכלו ללמוד מהצצה בשעון המים שלכם. סגרו את כל הברזים והמכשירים צורכי המים בבית, והביטו בשעון המים, אם מחוגיו מסתובבים – יש לכם נזילה. לשם שלילה או אישור קיומה של נזילה קטנה מכדי להניע את מחוגיו של שעון המים, סגרו בערב ברזים ומכשירים צורכי מים, ורשמו את המספר בשעון המים. בבוקר רשמו שוב את המספר בשעון המים, אם המספר עלה במהלך הלילה – יש לכם נזילה.

 

שלב 2: רשימת בעלי מקצוע

 

לאחר שבדיקה ראשונית הצביעה על קיומה של נזילה, אתם רוצים לאתר אותה ולטפל בה במהירות ובמקצועיות. טיפול מקצועי בנזילות כולל איתור נזילות, טיפול בנזילות, ונקיטת אמצעים למניעת הופעת נזילות בעתיד. אתרו כשלוש חברות המתמחות באיתור נזילות וטיפול בהן. בחרו בחברות בעלות ניסיון בתחום, העובדות עם ציוד טכנולוגי מתקדם כמו מצלמות תרמיות לאיתור נזילות סמויות. כמו כן, ודאו שהחברות ברשימה מטפלות בכל סוגי הנזילות, ומבצעות את כל התיקונים, כולל איטומים, טיפול בקירות עם עובש, החלפת צנרת מים וביוב פגומה, וכן הלאה.

 

שלב 3: סקר שוק

 

אתרו לקוחות של החברות ברשימה שלכם, ושאלו אותם לגבי מקצועיות הטיפול ואיכות השירות. בד בבד, היפגשו עם נציגי החברות וקבלו הצעות מחיר לאיתור נזילות בביתכם. אתם רוצים שחברת האינסטלציה שתטפל בנזילות בביתכם תהיה מקצועית, אמינה ומנוסה. בנוסף, חשוב שהצעת המחיר תכלול איתור נזילות מים סמויות בעזרת מצלמות תרמיות המיועדות לכך. אמנם את היקף עבודת האיטום ותיקון הנזילות שתידרש ניתן יהיה לדעת רק לאחר סיום הבדיקה, ובכל זאת, בקשו שהצעת המחיר תכלול ציון עלויות התיקונים שאולי תידרשו להם.

 

שלב 4: בחירה ובדיקה

 

בחרו בחברה שהתרשמתם ממנה לטובה, שהצעת המחיר שלה הוגנת, ושעובדת עם הציוד המתקדם הקיים היום בתחום, וקבעו מועד לביצוע הבדיקה.

 

טיפים ואזהרות

 

  • גם אם על פניו נראה כאילו אין בביתכם נזילות, רק בדיקה לאיתור נזילות סמויות תוכל לאשר זאת.
  • מומלץ לבצע בדיקה לאיתור נזילות סמויות לפני מעבר לדירה חדשה, כך תחסכו כספים ועוגמת נפש.
  • עלויות תיקונים נדרשים הן חלק הכרחי בהצעות המחיר, אל תוותרו על חלק זה, בכדי לא למצוא עצמכם מול חשבון שסכומו גבוה בהרבה מהסכום לו ציפיתם.

 

קישורים שימושיים

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת חברה לניקיון משרדים

איך בוחרים חברה לניקיון משרדים

איך בוחרים חברה לניקיון משרדיםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 אם אתם בעלי עסק, חברה או משרד, …

לכתוב קו"ח

איך כותבים קורות חיים

איך כותבים קורות חייםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 כיום, על כל משרה בשוק העבודה בכלל ובענף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *