איך לבחור קורס קוסמטיקה

איך לבחור קורס קוסמטיקה
איך לבחור קורס קוסמטיקה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מעוניינת ללמוד קורס קוסמטיקה? רוצה לעסוק באחד ממקצועות הקוסמטיקה? לתחום הקוסמטיקה, יש ביקוש בעולם התעסוקה. אפשר לעבוד כקוסמטיקאית שכירה במכון יופי, ואפשר לפתוח מכון קוסמטיקה. ישנם קורסים רבים בתחום הקוסמטיקה, בגלל מגוון רחב של היצע בתחום הקוסמטיקה. חשוב להבין את השלביםלבחירת קורס קוסמטיקה מקצועי?

 

שלבים לבחירת קורס קוסמטיקה

שלב 1- באיזה ענף מעולם הקוסמטיקה תרצו להתמחות?

כאשר אתם בוחרים לעסוק בעולם הקוסמטיקה, עליכם לבחור באיזה ענף תרצו לעסוק. בחירת הקורס, תהיה אחרי שתחליטו איזה תחום של הקוסמטיקה מושך אתכם, ובו אתם רוצים לעסוק. איזה קורסים של קוסמטיקה קיימים? קורס לעיצוב גבות. , קורס איפור, קורס בניית ציפורניים, קומסטיקאית רפואית, קורס להסרת שיער. עולם שלם ורחב של טיפולים שונים ומגוונים.

שלב 2- החליטו מה התקציב שיש לכם לצורך הלימודים:

לימודים עולים כסף. טווח המחירים של קורסי הקוסמטיקה רחב מאוד. גם מחירי הקורסים משתנים. למשל: במכללות מסוימות, מחירי קורס עיצוב גבות, יהיה שונה יותר מקורס איפור. לכן, עליכם להגדיר לעצמכם מה התקציב העומד לרשותכם לצורך הקורס. אחרי שהגדרתם לעצמכם תקציב, עליכם לערוך השוואת מחירי קורסים בין המכללות.

שלב 3- הגדירו לעצמכם האם מתאים לכם קורס ערב או בוקר?

אחרי שהגדרתם תקציב לקורס, והגדרתם לעצמכם תקציב- עליכם להגדיר לעצמכם את שעות הלימוד הנוחות. כל המכללות, מקיימות קורסי ערב או קורסי בוקר. למשל, תהיה מכללה שקיים קורס איפור בבוקר, ולעומת זאת, מכללה אחרת, תקיים את אותו קורס בבוקר. יהיו מכללות שיקיימו אותו קורס גם בערב וגם בבוקר. למשל: קבוצה אחת של קורס עיצוב גבות בבוקר, וקבוצה אחרת עם בנות אחרות של קורס עיצוב גבות בערב.
עליכם לבדוק האם נוח לכן יותר ללמוד בבוקר, או שנוח לכן יותר ללמוד בערב.

שלב 4- להתחיל לחפש מקום לימודים לקורס קוסמטיקה:

אחרי שהגדרתם לעצמכם את כל היכולות שלכם בשביל הקורס: תקציב וזמן, עליכם לחפש מקום לימודים. עליכם לבדוק את תכניות הלימודים של בתי הספר השונים למקצועות הקוסמטיקה, ואת שעות הלימוד. מצאו 3 מקומות שמציעים את קורס הקוסמטיקה אותו אתם רוצים, במחיר המתאים, ובשעות הנוחות לכם.
בשלב הזה, מגיעים 2 שלבי הסינון הבאים: בדיקת תיק עבודות, והכשרה מעשית במהלך הלימודים.

שלב 5- בדקו האם מקום הלימודים נותן הכשרה מעשית?

חשוב מאוד ללמוד קוסמטיקה, הנותן לתלמידות הכשרה מקצועית במהלך הלימודים. למשל: במהלך קורס בניית ציפורניים- התנסות בבניית ציפורניים לנשים ובנות. או במהלך קורס הסרת שיער- התנסות בהסרת שיער לנשים ובנות. תנו תמיד עדיפות למוסד שנותן התנסות מעשית כחלק מתכנית הלימודים.

שלב 6- בדקו את תיק העבודות של תלמידות בית הספר:

כאשר אתם בראיון קבלה ללימודים, בקשו לראות תיק עבודות של תלמידות, שנעשו במהלך הלימודים. חשוב שתתרשמו מרמת הביצוע של הבנות. בקשו לראות תיקי עבודות של פרויקט הגמר של הבנות.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *