איך בוחרים אבני חן

בחירת אבני חן
איך בוחרים אבני חן
3.5 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

תכשיטים משובצי אבני חן הם סמלי סטאטוס ויוקרה, ואבן חן שנבחרה בקפידה תשדרג כל תכשיט ותהפוך אותו למרשים ויוקרתי. כל איש ואישה ישמחו להיות בעליו של תכשיט יוקרתי, שרשרת, צמיד שעון או חפתים, המשובץ באבני חן יקרות. שוק אבני החן כולל סוחרים ישרים שיעניקו לכם שירות ויעוץ הגון ומקצועי, וכן אופורטוניסטים שישמחו לעשות רווח קל על חשבונם של מי שאינם בקיאים בענף. אם אתם מתלבטים כיצד לבחור באבן החן המתאימה לתכשיט שלכם, השורות הבאות נכתבו במיוחד עבורכם.

 

איך לבחור אבני חן בארבעה שלבים

 

ארבעה שלבים פשוטים וברורים לבחירת אבני חן.

 

שלב 1: בחירת סוג האבן

 

בשלב הראשון, הגדירו את סוג האבן המבוקשת. אם אין לכם בעיה תקציבית, רצוי לבחור אבני חן שמדורגות בדרגת קשיות שבע ומעלה בסולם מוס. אבני החן בקטגוריה זו הן: יהלום, אמרלד, רובי וספיר. היתרון באבני החן הקשות הוא שהן עמידות, נשמרות למשך דורות, וניתנות לשיבוץ בקלות, בעוד שהאבנים הרכות קשות יותר לשיבוץ, נוטות להישבר ולהישחק, ואינן שומרות על מראן לאורך זמן. כיום קיימים תחליפים סינתטיים לאבני חן שהם זולים יותר,נאים, קיימים במגוון צבעים, ועמידים יחסית. בחרו אבן המתאימה לתקציבכם ולטעמכם.

 

שלב שני: בחירת ספק אמין

 

שוק אבני החן הוא כר פורה לזיופים והונאות, לכן חשוב לרכוש את אבני החן שלכם מספק אמין, ידוע ומוכר. בצעו בירור מעמיק לאיתור ספקים מקצועיים ואמינים של אבני חן, ומתוכם בחרו את הספק שסחורתו מתאימה למה שאתם מחפשים, שהאינטראקציה עמו נעימה לכם, ושהאינטואיציה שלכם והמלצות לקוחות מסמנים אותו כאדם אמין בו תוכלו לבטוח.

 

שלב שלישי : בחירת האבן

 

בחרו את האבן הספציפית שתתאים לתכשיט שלכם על פי גודלה, צבעה, וניקיונה. חשוב לבחור את האבן מתוך מבחר אבנים דומות, שכן קיימים ניואנסים דקים של הבדלי טון וצבע, שעושים את ההבדל בין אבן נאה לאבן שמתאימה בול לצורכיכם.

 

שלב רביעי: תיעוד ורכישה

 

לאחר שבחרתם את האבן הרצויה, אם מדובר באבן חן בדרגת קשיות גבוהה, בעלת ערך רב, יש לדאוג לתיעוד האבן. עשו מה שנחוץ על מנת לוודא שהאבן אמיתית וטבעית, ודאגו לקבל את המסמכים המעידים על כך. לאחר שבידכם כל המסמכים, הגיע הזמן לרכוש את האבן.

 

טיפים ואזהרות

 

 

  • אל תתפתו לעסקאות זולות במיוחד מספקים מפוקפקים. עדיך לשלם מעט יותר ולקבל סחורה איכותית.

 

  • אם אין לכם תקציב גבוה, קיימים תחליפים סינתטיים איכותיים, וכן אבני חן זולות יחסית שעדיין יוסיפו הוד והדר לכל תכשיט. גם אבן זולה, אם נבחרה בתבונה, תשדרג את התכשיט שלכם ותהפוך אותו ליוקרתי.
  • אם אתם מתכוונים להשתמש בשירותיו של צורף, היעזרו והיוועצו בו בבחירת האבן, זה יחסוך לכם טעויות של מתחילים.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *