איך מזהים תכשיט מזהב אמיתי

זיהוי תכשיט מזהב
איך מזהים תכשיט מזהב אמיתי
המדריך עזר? פרגנו 🙂

כל גבר ואישה שמחים להיות בעליהם של תכשיטי זהב אמיתיים, נאים ויקרי ערך. אולם כמה מאיתנו אכן יכולים לומר בביטחון שתכשיט הזהב שרכשנו או קיבלנו הוא אכן תכשיט זהב טהור? מכיוון שמדובר במתכת יקרה, תעשיית הזיופים של תכשיטי זהב פורחת בכל רחבי העולם, והיא הולכת ומשתכללת כל העת. בכדי לתת מענה לספקנים, וכשירות עבור מי שמעוניין לוודא שתכשיטי הזהב שלו אכן עשויים זהב טהור, מובא להלן המדריך לזיהוי תכשיט זהב אמיתי.

 

כיצד לזהות תכשיט זהב אמיתי בשלושה שלבים

 

תיאור פשוט וברור של שלושה שלבים שיתנו לכם מענה לשאלת האותנטיות של תכשיטי הזהב שלכם באמצעות בדיקות אותן יכול כל אדם לבצע בביתו בקלות, שיבהירו לכם האם תכשיטי הזהב שלכם הם תכשיטי זהב אמיתיים.

 

שלב 1: חותמות ואישורים

 

תכשיט זהב טהור מגיע עם שלוש חותמות:

  • חותמת היצרן, המעידה על כך שהתכשיט מגיע מיצרן ידוע ומוכר.
  • קראט – זהב הוא מתכת רכה, ולכן יש צורף לערבבו עם מתכת אחרת לצורך עיבודו לתכשיטים. משום כך, כל תכשיט זהב מגיע עם חותמת המעידה על ריכוז הזהב בתכשיט (24 קראט, 18 קראט וכן הלאה).
  • אישור מכון התקנים –  חותמת של מכון התקנים, בצורת כינור דוד, המוטבעת על התכשיט, ומאשרת שעבר בדיקה ואימות על ידי מכון התקנים, וכי אכן מדובר בתכשיט זהב אמיתי.

 

שלב שני: בוחן המגנט

 

זהב אינו מתמגנט, לכן דרך יעילה ביותר לזהות תכשיט זהב מסוים היא ניסיון למגנטו. אם קירבתם מגנט איכותי אל התכשיט, והתכשיט נמשך אל המגנט – מדובר בחיקוי. כאשר אתם מבצעים בדיקה זו, הקפידו לבדוק את כל חלקי התכשיט, כולל סוגרים, שרשראות וכן הלאה.

 

שלב שלישי: סימני דרך

 

מתכות רבות  נוטות להשחיר עם הזמן, לשנות את צבען, ולגרום לגירודים וגירויים על עורו של האדם העונד אותן. להבדיל מרוב המתכות, זהב אינו משנה את צבעו עם הזמן, אינו משחיר, ואינו גורם לגירויים ותופעות אלרגיות בעורו של האדם העונד אותו. אם ענדתם את התכשיט כמה זמן והוא שינה את צבעו או גרם לכם לגירוי או פריחה, לא מדובר בזהב אמיתי. אם התכשיט שחור או מלוכלך, נקו אותו עם מטלית, במידה ומדובר בזהב טהור, הלכלוך ירד מן התכשיט, וצבעו המקורי ייחשף.   

                                  

טיפים ואזהרות

 

  • אם לאחר כל הבדיקות עדיין אינכם בטוחים, גשו לחנות תכשיטים מקצועית, או לצורף, שיבדקו את התכשיט עבורכם.
  • כשאתם רוכשים תכשיטי זהב אמיתיים, רכשו אותם מחנויות מוכרות ואמינות, רכשו תכשיטים שמקורם במדינות הידועות כיצרניות תכשיטי זהב אמיתיים, ושיוצרו על ידי יצרנים מוכרים, אמינים וידועים.
  • כשאתם  רוכשים תכשיט זהב מצופה, וודאו שצבע הציפוי זהה לצבע התכשיט, למניעת פגימה במראה התכשיט במידה והציפוי מתקלף או נשרט.

 

קישורים רלוונטיים

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *