איך בוחרים חזיית ספורט

בחירת חזיית ספורט
איך בוחרים חזיית ספורט
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם את אישה, ואת עוסקת בספורט, את צריכה חזיית ספורט. חזיית ספורט לא רק הופכת את הפעילות למהנה יותר, אלא גם מגינה על החזה שלך. רקמת השד היא עדינה, ופעילות ספורטיבית עלולה לגרום לנזקים שלא ניתן יהיה לתקן. על פי סקרים שנעשו, מתברר כי אחוז גבוה שהנשים אינן לובשות חזיית ספורט מתאימה, ולכן מובא בפניכן המדריך לבחירת חזיית ספורט.

 

שלבים בבחירת חזיית ספורט

 

ארבעה שלבים בדרך לבחירת חזיית הספורט המושלמת עבורך.

 

שלב ראשון : מידות

 

האם חזיית ספורט לחזה גדול תתאים לך ? או אולי חזיית ספורט לבעלות חזה קטן? חזיית הספורט שלך צריכה להתאים בדיוק למידותייך, חזייה גדולה או קטנה מדי תהיה לא נוחה, ולא תשמור על השד בשעת הפעילות. הדרך למדוד את מידותייך היא:

  • היקף – מדדי את היקף החזה מתחת לשדיים, היכן שעוברת הרצועה התחתונה של החזייה, כאשר סרט המדידה צמוד, אך לא לוחץ, ודאי שאת נושמת בנוחות. את התוצאה עגלי לכפולה של חמש.
  • קאפ – מדדי את היקף החזה באזור הכי בולט שלו, עגלי את התוצאה לכפולה של חמש, והפחיתי את ההיקף שמדדת בשלב הקודם, מן התוצאה. ההפרש בין ההיקפים ייתן לך את מידת הקאפ.
  • אם את מסתבכת, פשוט צייני את המידות בפני המוכרת בחנות.

 

שלב שני: עצימות הפעילות

 

ניתן לבצע פעילות בעצימות בינונית או נמוכה עם חזייה המתאימה לפעילות בעצימות גבוהה, אך לא מומלץ לנסות לבצע פעילות בעצימות גבוהה עם חזייה המתאימה לפעילות בעצימות נמוכה. אם את עוסקת בכמה סוגי ספורט, כדאי שתהיה לך חזייה מתאימה עבור כל אחד מהם. בשלב זה הגדירי האם פעילותך נמצאת בעצימות גבוהה, בינונית, או נמוכה.

 

שלב שלישי: חזיות ניתנות להתאמה

 

זה השלב לתור אחר דגמי חזיות הספורט הקיימים בשוק, ולבחור את המובילים ביניהם. כיוון שמבנה החזה הוא מאוד אינדיבידואלי, ולכל אישה חזה אחר, חשוב שהחזייה תהיה ניתנת להתאמה, הן מבחינת הסגר , והן מבחינת הכתפיות. בנוסף,  חזיית ספורט צריכה להיות עשויה מבד מנדף, עם כמה שפחות תפרים, כך שלא יגרמו שפשופים וגירויים, וכמו כן, עדיף שהסוגרים לא יבואו במגע ישיר עם העור, למניעת חיכוך, גירוי ושפשוף.

 

שלב רביעי: מדידה

 

כשאת מודדת חזיות ספורט, מדדי שלוש מידות: המידה המשוערת המתאימה לך, מידה אחת מעל, ומידה אחת מתחת. החזייה צריכה להיות תומכת מצד אחד, ונוחה מצד שני. בעת המדידה קפצי או רוצי במקום, ובדקי את התחושה, ואת מצב החזה. בחרי את החזייה הנוחה ביותר, שמחזיקה את החזה היטב בזמן פעילות.

 

טיפים ואזהרות:

 

  • חשוב שהכתפיות והרצועה התחתונה יהיו רחבות, כך שלא ייווצר לחץ נקודתי חזק מדי.
  • חזה שאיבד את האלסטיות שלו יישאר נפול, לכן חשוב להקפיד לשמור על השדיים כבר מגיל צעיר, כאשר החזה עדיין זקוף.
  • לשמירה על אורך חיי חזיית הספורט, מומלץ לא ליבשה במייבש הכביסה, ואפילו לכבס ידנית.

 

קישורים רלוונטיים:

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *