עמוד הבית » טכנולוגיה » איך לבנות אתר וורדפרס ב-5 דקות
בניית אתר וורדפרס

איך לבנות אתר וורדפרס ב-5 דקות

איך לבנות אתר וורדפרס ב-5 דקות
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

קיימות מספר מערכות שדרכם ניתן לבנות אתר, אבל הפופולארית ביניהן היא ללא ספק וורדפרס (WordPress). וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן באתרים (CMS), שחצתה לאחרונה את קו 30% נפח השוק בעולם, מה שהופך אותה למערכת ניהול התוכן הפופולארית בעולם. במדריך הבא נתאר איך כל אחד מכם יכול לבנות אתר בוורדפרס מבלי לדעת תכנות וקוד.

שלבי בניית אתר וורדפרס

שלב 1: רכישת חבילת אחסון ויצירת בסיס נתונים

כדי לבנות אתר וורדפרס עלינו לרכוש חבילת אחסון על שרת שתומך ב-PHP ו-MySQL. לאחר מכן, יש ליצור בשרת בסיס נתונים חדש ולרשום בצד את הפרטים הבאים שניעזר בהם בשלבים הבאים:

  • שם משתמש וסיסמא לשרת FTP לצורך העלאת קבצים (מקבלים את הפרטים האלו מחברת האחסון לאחר רכישת חבילת אחסון).
  • פרטי בסיס נתונים בסיס נתונים – לאחר שיצרנו בסיס נתונים חדש נקבל את שם המסד, שם משתמש וסיסמא.

שלב 2: הורדת הקבצים של וורדפרס והגדרת קובץ WP-Config

יש להוריד את הגרסה העדכנית ביותר של וורדפרס מהאתר הרשמי.

לאחר ההורדה, ניכנס לתיקייה ונחפש שם קובץ בשם wp-config-example.php, ניכנס לקובץ הזה ובו נעדכן את הפרטים הבאים מתוך הפרטים שרשמנו לעצמנו בסעיף 1.

הגדרת בסיס נתונים לוורדפרס

בנוסף, נרצה להוסיף מפתחות כדי להגדיל את רמת האבטחה של האתר. יש לגשת לעמוד הזה ומתוכו להעתיק את כל שורות הקוד הללו ולהחליף איתן את שורות הקוד הבאות בקובץ wp-config-example.php אותו אנו עורכים.

הגדרת מפתחות אבטחה

בסיום, נערוך את שם הקובץ ונקרא לו wp-config.php (כלומר נוריד את המילה example-).

שלב 3: העלאת הקבצים לשרת

נסמן את כל הקבצים שנמצאים בתוך התיקייה שהורדנו (איפה שנמצא הקובץ שערכנו בסעיף הקודם) ונעלה אותם לשרת. אפשר להשתמש באפשרות ההעלאה לשרת של חברת האחסון בפנל הניהול אבל מומלץ לעבוד עם תוכנה צד ג׳ כמו Filezilla.

במידה ומשתמשים בתוכנה זו או כל תוכנה צד ג׳ אחרת, יש להתחבר איתה לשרת באמצעות הפרטים מסעיף 1.

שלב 4: סיום ההתקנה של האתר

אחרי שהעלינו את הקבצים בסעיף הקודם, יש לגשת לכתובת הבאה ולהמשיך בהתאם להוראות שיופיעו על המסך:

http://www.site.com/wp-admin/install.php

טיפים והמלצות

  • אם יש לכם כבר אתר ואתם רוצים להתקין את הוורדפרס על תיקייה ספציפית ולא על ספריית השורש (ROOT), יש להעלות את הקבצים לתוך תיקייה כמו blog, במקרה כזה יש להיכנס לכתובת הבאה בסיום התהליך כדי לבצע את ההתקנה (סעיף 4): http://www.site.com/wp-admin/blog/install.php
  • מומלץ לעשות התאמה מקסימלית לסטנדרטים של גוגל כבר בשלב זה כדי לחסוך תיקונים עתידיים. להלן מדריך בניית אתרי וורדפרס שמפרט איך לבנות אתרים מותאמים לסטנדרטים של גוגל לצורכי קידום אתרים אורגני (SEO). ככל שאתר יהיה מותאם יותר, כך יהיה לו יותר סיכוי להופיע בביטויים שונים שאנשים יחפשו בגוגל = יותר טראפיק שנכנס אליכם.
  • מומלץ לבצע גיבוי לקבצים של וורדפרס או להתקין פלאגין חינמי שיעשה זאת עבורכם (באתר של וורדפרס יש מאות פלאגינים שיכולים לעזור לכם עם זה).
  • אם אתם מתכננים להקים מדור מאמרים באתר, הגדירו תחת ״הגדרות״ –> ״מבנה קישורים״ ספרייה למדור זה. פשוט במקום /%postname%/ בשדה ״מותאם״ הוסיפו את שם הספרייה, לדוגמא: blog או articles.

קישורים שימושיים

אודות פבל ישראלסקי

יזם, יועץ קידום אתרים (SEO) ובלוגר משנת 2006. מקים הבלוג AskPavel והמנכ״ל של קבוצת אנגורה מדיה. הקבוצה מספקת שירותי שיווק דיגיטלי לרבות: SEO, PPC, בניית אתרים, כתיבת תוכן ועוד.

מומלץ לקרוא

שואב אבק תעשייתי

איך לבחור שואב אבק תעשייתי?

איך לבחור שואב אבק תעשייתי?המדריך עזר? פרגנו 🙂 אם העסק שלכם כולל עבודות מלכלכות בהיקף …

איך ללמוד פייתון

איך ללמוד פייתוןהמדריך עזר? פרגנו 🙂 פייתון היא אחת מהשפות הפופולאריות והשימושיות ביותר בעולם התכנות. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *