איך בוחרים נעלי ספורט

בחירת נעלי ספורט
איך בוחרים נעלי ספורט
4 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

לנעל הספורט תפקיד חשוב בשמירה על בריאותו של המתאמן, ובשיפור הישגיו, אך בכדי שתיהנו מיתרונותיהן של נעלי ספורט טובות כגון נעלי אנדר ארמור או נייק, עליכם לרכוש את הנעליים המתאימות. עבור כל מי שמצא עצמו אי פעם עומד מבולבל מול שפע הדגמים הרב,  מתבונן בנעליים המוצגות על המדפים, ושואל את עצמו איך לעזאזל, הוא אמור לבחור את הנעל המתאימה, להלן מדריך מקוצר לבחירת נעל הספורט הנכונה עבורך.

 

שלבים בבחירת נעל ספורט

 

שלב 1 – הכר את כפות רגליך

על מנת שנעלי הספורט יספקו לך את התמיכה, התיקון, ובלימת הזעזועים הנחוצות,הן צריכות להתאים למבנה כף הרגל שלך.  התבונן בכפות רגליך, ובדוק, האם יש לך כף רגל שטוחה, המותירה טביעת כף רגל שלמה, או האם יש לך רגל עם קשת גבוהה, אשר תותיר טביעת רגל בשני חלקים. אם ברצונך להיות בטוח לגבי טביעת רגלך, הרטב את כפות רגליך, ועמוד על נייר יבש, רגליך הרטובות יותירו את טביעותיהן על הנייר. אם אינך בעל כף רגל רגילה, המותירה טביעה של העקבים הכריות והאצבעות, וביניהן צידה החיצוני של כף הרגל, תזדקק לנעל שתאזן את העיוות, נעל מתקנת. בנוסף לכך, בחנויות ספורט מקצועיות יוכלו לאבחן את דפוסי ההליכה והריצה שלך, ולהתאים את נעלי הספורט אליהם. כמו כן, מוכר מנוסה יוכל ללמוד מנעליים משומשות שלך על דפוסיך, לפי סימני השחיקה שעליהן. 

שלב 2 – מידות

עליך למדוד את אורך ורוחב כף הרגל שלך, מכיוון שבעת פעילות ספורטיבית, חשוב שתהיה התאמה מירבית בין הנעל לכף הרגל. נעלי הספורט מגיעות במידות אורך, וכמו כן במידות רוחב שונות.

שלב 3 – הפעילות

יש לבחור נעל שמתאימה לפעילות בה אתה מתכוון לעסוק. אין דין נעלי ריצה כנעלי הליכה, או נעלי כדורסל, וכמו כן, מקום הפעילות משמעותי, שכן ריצה בשטח פתוח דורשת נעל אחרת מאשר ריצה על כביש או מסלול ריצה, וכן הלאה.

טיפים ואזהרות 

  • אל תקנה נעל ספורט על פי צבעה, מחירה הזול, או על פי האופנה העכשווית, שכן אין קשר בין האופנות החולפות, ובין כפות רגליך וצורכיהן. הדבר החשוב הוא שהנעל תתאים לרגלך, ולסוג הפעילות הספורטיבית בה אתה עוסק.
  • מכיוון שבעת פעילות הרגליים מתנפחות, יש לקנות נעליים גדולות בכחצי מידה ממידת כף הרגל שלך. לחלופין, תוכל למדוד את נעל הספורט בשעות אחר הצהריים, בהן בדרך כלל, לאחר יום מלא פעילות, הרגליים מתנפחות מעט.
  • הימנע מנזקים ופציעות – נעלי ספורט לא מתאימות יכולות לגרום עומס וזעזועים לעמוד השדרה, אשר עלולים להוביל לפציעות ותאונות.

קישורים שימושיים

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *