איך מוציאים רישיון על מלגזה

הוצאת רישיון על מלגזה
איך מוציאים רישיון על מלגזה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מפעיל מלגזה הוא מקצוע נדרש בתחומי החקלאות, התעשייה, והלוגיסטיקה. הוצאת רישיון להפעלת מלגזה פותחת בפניך עולם רחב של משרות ותעסוקה, ולמרות שהוצאת רישיון היא פעולה הנתפשת בעינינו כתהליך ארוך ומפותל בירוקרטית, למעשה כשמדובר בהוצאת רישיון על מלגזה, התהליך פשוט, ואורך מספר ימים בלבד. לטובת מי שמתעניין בנושא, ומי שמעוניין להוציא רישיון להפעלת מלגזה, ריכזנו את הפרטים החשובים בנושא במאמר אחד.

 

שלבים בהוצאת רישיון על מלגזה

 

שלב ראשון – בדקו האם אתם עומדים בתנאי הסף

על מנת להוציא רישיון על מלגזה, עליך להיות בן 18 לפחות, וכמו כן להחזיק ברישיון נהיגה ברכב פרטי (סוג 02), או רישיון נהיגה על טרקטור (סוג 01). לכן, אם אינך מחזיק ברישיון סוג 1 או סוג 2 לפחות, ראשית עליך להוציא רישיון נהיגה, ורק אחר כך, לגשת להוצאת רישיון להפעלת מלגזה.

שלב שני – בחרו קורס עיוני ומעשי

הוצאת רישיון להפעלת מלגזה כרוכה בקורס לא ארוך, בו לומד התלמיד ידע עיוני תיאורטי, וכן עובר התנסות מעשית. בתי הספר השונים לנהיגה בוחרים לחלק את שעות הלימוד על פי דעתם, כאשר בדרך כלל הקורס אורך יומיים. החלק התיאורטי כולל הכרת סוגי המלגזות השונים, שיטות העמסה ופריקה, כללי בטיחות, הכרת העומסים אותם יכולה המלגזה לשאת, וכן תחזוקה נכונה של המלגזה, שתשמור עליה תקינה, מתפקדת, ובטיחותית.

 קורס מעשי מתבצע בבניין המדמה מחסן או מפעל, כאשר התלמיד לומד להעמיס ולפרוק משאות בצורה בטיחותית תוך כדי שהוא מקפיד לשמור על כללי הזהירות. הלמידה כוללת העמסת משאות שונים ופריקתם ברציפים ומשטחים מיועדים, תוך דיוק בעבודה, וזהירות שלא לפגוע בעובדים מסביבך.

שלב שלישי – השלימו את המבחן המעשי (טסט)

 לאחר שהשלים את שלב הלימודים המעשי, התלמיד יידרש לעבור מבחן מעשי – טסט, בו עליו להוכיח ידע מספק ושליטה בכלי, כך שיוכל להפעיל את המלגזה בבטיחות ובאחריות.

שלב רביעי – עברו רענון פעם בשנה

כל מפעיל מלגזה נדרש לעבור השתלמות רענון פעם בשנה, ההשתלמות אורכת מספר שעות, במהלכן מתבצע רענון של נוהלי הבטיחות בהפעלת מלגזה, למידה מתאונות עבר, והעברת ידע חדש בתחום. גם אם אתה עובד כמפעיל מלגזה מנוסה וחש שאין לך צורך בהשתלמות, עדיין יש לעבור אותה פעם בשנה.

 

טיפים ואזהרות

  • את הרישיון להפעלת מלגזה יש להוציא אך ורק בבתי ספר לנהיגה המוסמכים לכך.
  • הפעלת מלגזה מצריכה ידע והבנה בסיסיים. אמנם לא מדובר בלימודים גבוהים, ולא בידע תיאורטי מורכב, אך מפעיל מלגזה חייב להיות מודע לכללי הזהירות, ליכולות, ולמגבלות של הכלי.
  • הפעלת מלגזה ללא רישיון היא לא רק עבירה על חוקי התנועה, אלא חמור מכך, סכנה ואיום על ביטחונך ובטחון הסובבים אותך.

 

קישורים שימושיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *