איך מחשבים שטח משולש

חישוב שטח משולש
איך מחשבים שטח משולש
המדריך עזר? פרגנו 🙂

הילדים הגיעו לשלב בו עליהם לחשב שטחים, ואתם לא זוכרים איך מחשבים שטח משולש? או שמסיבה אחרת עליכם לחשב שטח של משולש כלשהו? להלן תזכורת, חזרה קצרה על מה שלמדנו בבית הספר היסודי, והספקנו מזמן לשכוח.

אז איך מחשבים שטח משולש?

שלב 1 – חצי מרובע 

משולש הוא חצי מרובע, במשולש ישר זווית ניתן לראות זאת בקלות, אולם הדבר נכון לגבי כל משולש. אם תרצו להמחיש זאת לעצמכם ויזואלית, צרו משולש שאינו ישר זווית ואינו שווה צלעות. כעת מתחו אנך לאחת מצלעות המשולש, זאת אומרת, ציירו קו שתחילתו באחד מקודקודי המשולש, וסופו בצלע שמולו, כאשר הוא יוצר זווית של 90 מעלות עם הצלע אליה מתחתם אותו. לצורך ההמחשה, אם האנך יצא מחוץ למשולש, מתחו אנך מקודקוד אחר, נסו את הקודקוד עם הזווית הקהה. כעת קיבלתם שני משולשים ישרי זווית, שכל אחד מהם הוא חצי מרובע, מכאן שגם המשולש המקורי הוא חצי מרובע.

שלב 2 – חישוב שטח משולש

שטחו של מרובע בעל זוויות של 90 מעלות הוא גובה כפול אורך, לכן, שטחו של משולש יהיה גובה כפול אורך לחלק לשתיים, או במילים אחרות אנך כפול צלע/בסיס חלקי שתיים. החישוב הזה נכון גם כאשר האנך שנמתח יורד אל מחוץ למשולש. ניתן לחשב שטח משולש גם בעזרת סינוס וקוסינוס, אולם אם ניתן לבצע משהו בדרך הפשוטה, למה לסבך את העניינים? השיטה הפשוטה והבהירה יותר היא זו המתוארת לעיל.

לסיכום

 השלבים לחישוב שטח משולש הם:

  • אם המשולש אינו ישר זווית, יש למתוח אנך לאחת הצלעות, שתיקרא לצורך חישוב השטח "בסיס"
  • לאחר שיש לכם אנך, ובסיס, כפלו את אורך האנך באורך הבסיס.
  • חלקו את התוצאה בשתיים וואללה – יש לכם את שטח המשולש.

קישורים שימושיים:

https://www.youtube.com/watch?v=_SQDcPEK-UY

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *