עמוד הבית » כללי » איך לעצב את הבית מבלי לקרוע את הכיס
עיצוב הבית מבלי לקרוע את הכיס

איך לעצב את הבית מבלי לקרוע את הכיס

איך לעצב את הבית מבלי לקרוע את הכיס
המדריך עזר? פרגנו 🙂

גם מי שאינו מעצב פנים מדופלם יודע שעיצוב הבית הוא "משימה", "פרויקט" או כל מונח אחר שאנחנו משתמשים בו כדי לתאר משהו שמצריך מאמצים, זמן וכספים גם יחד. ובכל זאת, יש הרבה מקום לאופטימיות. אם רק תדעו מה לעשות ולמי לפנות, תוכלו להגיע למצב בו מראה הבית שלכם משתדרג פלאים – כשהמחיר שאתם משלמים לצורך כך בהחלט סביר.

שלבים לעיצוב הבית בתקציב מינימלי

  1. הגדרת תקציב –

    כמו בהרבה דברים אחרים בחיים, גם במקרה של עיצוב הבית ניתן בהחלט להתחיל מהגדרה ראשונית של התקציב. גם אם החלטתם להקדיש לכך תקציב מוגבל, עליכם להגדיר טווח הגיוני. לרוב, אין המדובר כאן בעשרות שקלים או באלפי שקלים, אבל עדיין ברור שיש הבדל בין עיצוב בכמה מאות שקלים (לרוב תוספת אחת או שניים) לבין עיצוב מקיף יותר, נניח בתקציב בן חמש ספרות.

  2. בחירת פעולות –

    כשאתם מעצבים את הבית בתקציב נמוך (יחסית), אין לכם מקום לפשרות. הפעולות שאתם מבצעים חייבות להיות "יעילות", לחולל שינוי דרסטי תוך פרק זמן קצר, וכמובן – להצריך מכם מינימום מאמצים. קחו לדוגמא את הצורך לשדרג את מראה הקירות, שעולה תמיד במצבים מהסוג הזה. אם אתם רוצים להקל על עצמכם ועל הכיס שלכם, אתם יכולים לבחור צמדן לקיר, לו יתרונות אסתטיים ופרקטיים מובהקים. הצמדן ימנע מכם את הצורך לקדוח בקיר, פעולה שכוללת נזק מסוים לקיר וגם אינה תמיד אפשרית – חשבו לדוגמא על מצב בו שוכרים דירה, או לחלופין על חדר שהקידוח בו מורכב (נניח ממ"ד).

  3. פנייה למומחים –

    ניתן להתחיל את מלאכת העיצוב מהזמנה של מעצב פנים. הוא אמנם יצריך מכם כספים שמייקרים את המשימה, אבל יכול להעניק סיוע קריטי בדרך להשלמת המשימה. גם באינטרנט יש מספיק מדריכים וכלים שיאפשרו לכם ללמוד על התחום, לזהות טרנדים לוהטים וכן הלאה. גם ייעוץ של מכרים בעלי "חוש אסתטי" יכול לעזור, אם כי מומלץ לזכור שבסופו של דבר זה הבית שלכם, והרצונות שלכם הם שצריכים לקבל מענה.

טיפים ואזהרות

גם אם אתם מנסים להיות מחושבים, להגדיר תקציב ופעולות אפשריות, כשאתם נכנסים לעובי הקורה אתם עשויים לגלות שהדברים שונים ממה שחשבתם – העלויות, למשל, עלולות להיות גבוהות יותר מכפי שתכננתם. זו הסיבה בגללה מומלץ לקחת מרווח ביטחון מסוים, ולהגדיר תקציב מעט גבוה מזה שאתם סבורים שיידרש תחילה. בנוסף, ברור שהשוואת מחירים בין מוצרים או בין אנשי מקצוע שונים יכולה לחסוך לכם כספים, כמו בהרבה מאד תחומים אחרים.

עם כל העלות הסבירה של העיצוב המחודש, מומלץ תמיד לראות את התמונה הרחבה, ולבחור בפתרונות שיהיו רלוונטיים גם שנים קדימה: פחות כדאי בתחום הזה להתנהל על פי חשק רגעי. נסו להגדיר את הרצונות ואת הצרכים שלכם, ולהתייחס לבית כמה שיותר ברמת המאקרו.

 קישורים שימושיים

מוצרים לקיר ללא קידוח

גם מי שאינו מעצב פנים מדופלם יודע שעיצוב הבית הוא "משימה", "פרויקט" או כל מונח אחר שאנחנו משתמשים בו כדי לתאר משהו שמצריך מאמצים, זמן וכספים גם יחד. ובכל זאת, יש הרבה מקום לאופטימיות. אם רק תדעו מה לעשות ולמי לפנות, תוכלו להגיע למצב בו מראה הבית שלכם משתדרג פלאים – כשהמחיר שאתם משלמים לצורך כך בהחלט סביר. שלבים לעיצוב הבית בתקציב מינימלי הגדרת תקציב – כמו בהרבה דברים אחרים בחיים, גם במקרה של עיצוב הבית ניתן בהחלט להתחיל מהגדרה ראשונית של התקציב. גם אם החלטתם להקדיש לכך תקציב מוגבל, עליכם להגדיר טווח הגיוני. לרוב, אין המדובר כאן בעשרות שקלים…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: Be the first one !

מדריכים באותו סגנון

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

תיק גב ללפטופ

איך בוחרים תיק גב למחשב

איך בוחרים תיק גב למחשבהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מחשבים ניידים נחשבים כיום למוצר צריכה פופולרי, …

המדריך לתכנון אירוע בטבע

המדריך לתכנון אירוע בטבעהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מתכננים אירוע או מסיבה אך לא רוצים שהאירוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *