עמוד הבית » לימודים » איך להתכונן למבחן מחוננים
איך להתכונן למבחני מחוננים

איך להתכונן למבחן מחוננים

איך להתכונן למבחן מחוננים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

התוצאות של מבחן מחוננים יכולות להשפיע במידה רבה על עתידו הלימודי של הילד. כידוע, בתי הספר ושלל גופים חיצוניים הפועלים בתחום, מציעים תכניות לימודים מושקעות ואיכותיות, אשר בכוחן להכין את הילד לקראת הישגים גבוהים בלימודים. כמובן, שהתשובה לשאלה האם הילד אכן ייקח חלק בתוכניות הלימודים היוקרתיות, תלויה בתוצאות של מבחן המחוננים. בכדי להעלות בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה של הילד באותו המבחן, חשוב לוודא שהוא מתכונן אליו בצורה הנכונה.

שלבי הכנה למבחני מחוננים

שלב 1 – תכנון מקדים

אחרי שקיבלתם את הבשורה המרגשת, על כך שהילד שלכם נבחר לגשת למבחן מחוננים, זה הזמן לבצע תכנון מקדים לגבי האופן בו הוא יתכונן למבחן והזמנים בהם הוא יעשה זאת. מומלץ לשתף בתהליך הזה גם את הילד: לפנות זמנים מתאימים, לחפש עזרי לימוד שונים ואף להכין לו"ז מסודר לגבי סדר הלימוד – מבחן מחוננים כולל נושאים שונים, כך ששימת דגש בכל פעם על נושא אחר, יכולה ליעל את הליך ההכנה למבחן.

שלב 2 – בחירת העזרים המתאימים

ישנם מגוון רחב של עזרים אשר בכוחם לסייע בהכנה למבחנים. בין העזרים המוצעים לכם: קורסי הכנה ייעודיים, ערכות, ספרים ועוד.. ברשת האינטרנט ניתן למצוא מבחנים משנים קודמות, ופתירת המבחנים, יכולה גם היא לסייע בהכנה לקראת המבחן. חשוב לבחון את האפשרויות ולהתאים אותן הן לתקציב שלכם והן למה שאתם חושבים שיהיה נכון ומתאים עבור הילד.

שלב 3 – הכנה ליום המבחן

בכדי לעבור את מבחני המחוננים בהצלחה, חשוב מאוד שהילד יקפיד לבצע פעולות שונות כגון: להקשיב להוראות הבוחנים, לקרוא טוב את הוראות לכל שאלה, במידה ואף אחת מהתשובות לא נראית כנכונה, ההמלצה היא לבחור את זאת שנראית הכי פחות שגויה.
אם יש שאלה מסוימת שהילד לא בטוח לגבי התשובה, מומלץ לא להתעכב עליה, אלא לסמן אותה ולחזור אליה מאוחר יותר.
חשוב לעבור אתו על כל הפרטים הללו, ולוודא שהוא מוכן בצורה הטובה ביותר לקראת ההתמודדות עם המבחן.

טיפים ואזהרות

• לחץ הוא גורם אשר עלול להכשיל את הילד. לכן, גם אם תוצאות המבחן מאוד חשובות לכם כהוריו, חשוב שתשתדלו לא להראות לילד לחץ ואף לחפש אחר דרכים שונות על מנת להרגיע אותו – וגם את עצמכם.
• כל הורה אשר ילדו זומן למבחן מחוננים, עתיד להיתקל במגוון רחב של ערכות, ספרים, מוצרים וקורסי הכנה למבחני מחוננים במתכונות שונות. ריבוי האפשרויות עלול לגרום להורים למצוא את עצמם נשאבים לבור כלכלי ללא תחתית. לכן, חשוב לסקור בתבונה את כל המוצרים המוצעים ולבחור בקפידה את המתאימים ביותר.
• חשוב שהורים שלא יכולים להרשות לעצמם לרכוש ערכות לימוד או לרשום את הילדים לקורסי הכנה פרטיים, יבינו שילדם יכול להצליח במבחן גם בלי מוצרים אלו. היום ניתן למצוא ברשת האינטרנט מגוון תרגילים ומבחני מחוננים משנים קודמות, באמצעותם ניתן להכין את הילד למבחן בצורה הטובה ביותר.

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת בית ספר ללימודי אימון אישי

איך בוחרים בית ספר ללימודי אימון אישי

איך בוחרים בית ספר ללימודי אימון אישיהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מקצוע האימון הופך למבוקש, כיוון …

בחירת מקצוע לימוד לתואר ראשון

איך בוחרים מקצוע לימוד לתואר ראשון

איך בוחרים מקצוע לימוד לתואר ראשוןהמדריך עזר? פרגנו 🙂 שנות התיכון מאחוריכם, המסלול הצבאי גם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *