איך בוחרים יזם לפרויקט תמ"א 38

איך בוחרים יזם לפרויקט תמא 38
איך בוחרים יזם לפרויקט תמ"א 38
המדריך עזר? פרגנו 🙂

ביצוע פרויקט תמ"א 38 הוא רך מצוינת לשפר את איכות החיים בבניינים משותפים, כאשר פרויקט תמ"א 38 עובד כפי שצריך הוא תורם לרווחת כולם, מה שנקרא סיטואציה של " WIN WIN". תחילתו של פרויקט מוצלח היא בבחירת היזם הנכון, ולכן אנו מביאים בפניכם את המדריך לבחירת יזם עבור פרויקט תמ"א 38.

 

איך בוחרים יזם לפרויקט תמ"א 38 בארבעה שלבים

 

תיאור תמציתי וברור של ארבעת השלבים בדרך לבחירה מוצלחת של יזם עבור פרויקט תמ"א 38.

 

שלב 1: שיתוף פעולה

 

קודם כל, בכדי שהפרויקט יעבוד טוב ויפעל לרווחת כל הדיירים, על הדיירים להיות מאוגדים יחדיו.לפני שאתם יוצאים לחפש יזם, מצאו את הדרך לגייס את כל הדיירים לפרויקט. נכון שאפשר לצאת לפרויקט תמ"א 38 עם הסכמת רוב הדיירים, ולא נדרשת הסכמה של 100%, אולם אם תצליחו לגייס את כל הדיירים, כוחכם מול היזם והקבלן יהיה גדול יותר, תוכלו להגיע להסכמות נרחבות יותר, והפרויקט יתנהל בצורה הרמונית ונעימה יותר. אם אתם מצליחים לגייס את כל הדיירים, או את רובם המכריע בכוחות עצמכם – מה טוב. אם לא, שקלו שכירת עורך דין מגשר שילווה אתכם בתהליך כולו.

 

שלב 2: גיבוש עמדות

 

לאחר שהושג שיתוף פעולה בין הדיירים, עליכם להיכנס לעובי הקורה, וללמוד את תמ"א 38 על כל תיקוניו, לדעת מה זכויותיכם, מה האפשרויות שלכם, ומה הרווחים הזכויות וההטבות של היזם והקבלן. מנו צוות או ועד שייצג את כל הדיירים מול הרשויות והיזם, ויבצע את החקירות והבירורים. אם שכרתם עורך דין, הוא ייעץ ויעזור לכם להבין את משמעות התקנות. לאחר חקירה ולמידה של החוק, גבשו את ציפיות הדיירים מן הפרויקט.

 

שלב 3: מכרז יזמים

 

פנו למספר יזמים בעלי ניסיון ומוניטין בביצוע פרויקטים של תמ"א 38, הציגו בפניהם את ציפיותיכם וצורכיכם מן הפרויקט, וכמו כן, נסחו מסמך שאלות עבור היזמים, שידון בכל נושא הקשור לפרויקט. קבלו תשובות לשאלותיכם והצעות מחיר מן היזמים והשוו ביניהן. חשוב לשאול שאלות בנושאים הבאים:

  • ניסיון רלוונטי של היזם
  • איתנות פיננסית של היזם
  • אחריות על ביצוע הפרויקט
  • תפיסת עולם וגישה בנושאים של קיימות, אחריות חברתית, שירות, אמינות, יושרה וכיוצא בזה.

 

שלב 4: בחירה

 

קיימו אסיפת דיירים, ובחרו מבין ההצעות את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • בצעו חקירה מעמיקה בנוגע למצבו הפיננסי של היזם, פרויקטים של תמ"א 38 עלולים לפתות יזמים לקפוץ מעל ליכולותיהם הפיננסיות במטרה לגרוף רווחים נאים.
  • בדקו את הרזומה של היזם, אתם רוצים יזם מנוסה שהוכיח עצמו בפרויקטים מוצלחים קודמים.
  • למדו מניסיונם של אחרים – בכדי לקבל משוב אמין לגבי התנהלות היזם בפרויקטים קודמים, צרו קשר עם לקוחות עבר ושאלו אותם בקשר לדרך ביצוע הפרויקט, ליחס אל הדיירים, עמידה בזמנים, איכות העבודה וכיוצא בזה

 

קישורים שימושיים

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *