איך בוחרים ביטוח רכב

איך בוחרים ביטוח רכב
איך בוחרים ביטוח רכב
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

כל בעל רכב בישראל מחויב לרכוש פוליסת ביטוח חובה, אך רבים רוכשים גם פוליסת ביטוח צד ג', או ביטוח מקיף. מי מכם שרגילים לחדש אוטומטית את ביטוח הרכב דרך סוכן הביטוח שלהם יופתעו לגלות שגם הם יכולים לחסוך אם יערכו סקר שוק והשוואת מחירים. אם אתם מתלבטים כיצד לבחור פוליסת ביטוח רכב מתאימה, השורות הבאות הן במיוחד עבורכם.

 

איך בוחרים ביטוח רכב בשלושה שלבים

 

שלושה שלבים שיעזרו לכם לבחור את פוליסת ביטוח הרכב הטובה ביותר עבורכם.

 

שלב ראשון: סימון מטרות

 

בשלב הראשון עליכם להחליט איזו פוליסת ביטוח רכב תרצו לרכוש – ביטוח חובה, ביטוח חובה + צד ג', או ביטוח חובה וביטוח מקיף. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף לכל מי שמעורב בתאונה, ביטוח צד ג' מכסה אתכם כנגד תביעות גורם שלישי שרכבכם גרם לו נזק, וביטוח מקיף מכסה בנוסף לכך גם נזקים שנגרמים לרכב לכם, כולל תיקונים במוסך במידה ויידרשו, גניבה, שריפה וכן הלאה. בשלב הראשון שקלו אילו פוליסות אתם רוצים לרכש. מומלץ לא להסתפק רק בביטוח חובה ולרכוש גם ביטוח מקיף, או לפחות ביטוח צד ג'.

 

שלב שני: סוכן אישי או ביטוח ישיר

 

בהשוואות מחירים, בדרך כלל חברות הביטוח הישיר יציגו מחירים נמוכים יותר. יחד עם זאת, קחו בחשבון שבביטוח ישיר אתם לקוח אלמוני, בעוד שאצל סוכן ביטוח אישי אתם לקוח מזוהה עם פנים, קול וסיפור חיים. סוכן אישי יתרוצץ בין חברות הביטוח להוציא מהן את הפיצוי הכספי לו אתם זכאים, בעוד שבביטוח ישיר המחויבות קטנה יותר, בגלל האנונימיות, ויש סיכוי סביר ביותר שבמקרה ביטוחי תמצאו את עצמכם מתרוצצים מפה לשם במרדף אחרי מסמכים, אישורים וכיוצא בזה. בשלב השני החליטו האם עדיף לכם ביטוח ישיר, או ביטוח דרך סוכן אישי.

 

שלב שלישי: השוואת מחירים

 

קבלו הצעות מחיר ממספר חברות ביטוח, והשוו ביניהן. שימו לב לסעיפים באותיות הקטנות, לגובה ההשתתפות העצמית, לדברים שאינם כלולים בחוזה, שירותי חילוץ וגרירה, מוקד חילוץ 24/76, רכב חלופי וכן הלאה. אם יש לכם סוכן אישי איתו אתם מעוניינים להמשיך לעבוד, אך קיבלתם הצעות אטרקטיביות מחברות אחרות, בדקו עם סוכן הביטוח שלכם אם יוכל להשוות את תנאי הפוליסה שהוא מציע לכם. בחרו בפוליסה המשתלמת ביותר, לאחר שבדקתם את כל ההצעות בדקדקנות רבה.

 

טיפים ואזהרות

 

  • גובה הפוליסה תלוי בין השאר בגובה ההשתתפות העצמית. ניתן להוזיל את מחיר הפוליסה באמצעות העלאת סכום ההשתתפות העצמית, או לבטל את ההשתתפות העצמית תמורת העלאת הפרמיה החודשית.
  • הקפידו למסור פרטים מדויקים ונכונים לחברת הביטוח, אחרת אתם עלול לגלות ברגע האמת שהפוליסה אינה תקפה.
  • דרך נוספת להוזלת הפוליסה היא הגבלת הנהגים, ובמקום כל נהג לציין את שמות הנהגים., רוב חברות הביטוח מאפשרות רכישת ביטוח יומי עבור נהגים נוספים.

 

 

קישורים מעניינים

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *