איך מתחילים מסחר במניות

מסחר במניות
איך מתחילים מסחר במניות
המדריך עזר? פרגנו 🙂

במצב הכלכלי הלא פשוט של היום, לא מעט אנשים מחפשים הכנסה נוספת שתאפשר להם מרווח נשימה, ואם אפשר אף יותר מכך – תוספת רצינית למשכורת החודשית. אחת הדרכים בה ניתן לעשות זאת היא באמצעות מסחר במניות, על כן, לא מפתיע שאנשים רבים מתעניינים בשוק ההון ומחפשים מידע על מסחר בבורסה, מסחר במניות, אופציות, חוזים עתידיים, מט"ח ועוד. אז איך מתחילים? מה כדאי ללמוד ולחקור לפני שמתחילים לסחור? איך עושים את המיטב בכדי להרוויח ונמנעים ככל האפשר מהפסדים? במדריך זה תוכלו למצוא את השלבים הראשונים שנדרש לבצע כדי להתחיל לסחור במניות.

השלבים להתחלת מסחר במניות:

שלב 1:

אם אין לכם מושג ירוק במניות ובשוק ההון אך התחום בכל זאת מושך אתכם, התחילו בללמוד כמה מושגי בסיס. כדי להקל עליכם, ריכזנו כאן כמה מושגים שיעזרו לכם לשחות בחומר טוב יותר:

  • שוק ההון – נקרא גם השוק לניירות ערך. תפקידו הוא לאפשר לממשלות, לחברות וכן לרשויות ציבוריות כמו עיריות לגייס הון מהציבור לטווח ארוך. שוק ההון כולל בנקים, ברוקרים, קרנות נאמנות, חברות ביטוח וקופות גמל שביניהם מתקיימת מערכת של קשרים פיננסיים. הפונקציה העיקרית של שוק ההון היא להפגיש בין חברות הזקוקות למימון ובין חברות אחרות, או אנשים פרטיים אשר מעוניינים להשקיע את כספם בחברות אלה כדי להרוויח.
  • מניה – נייר ערך שנותן לרוכש אותו בעלות חלקית על חברה, בעלות אשר מקנה לו זכויות מסוימות בחברה כגון זכות הצבעה, זכות פירוק וזכות לקבלת דיבידנד.
  • דיבידנד – התשלום אותו מעבירה החברה לבעלי המניות, שנלקח מתוך רווחיה או עודפיה. הדיבידנד הוא התגלמות הרווח אותו מקבל מי שהשקיע בחברה.
  • בורסה – הפלטפורמה המרכזית למסחר בניירות ערך (איגרות חוב, מניות וכו') אשר תפקידה הוא לתווך בין המוכרים לקונים.

שלב 2:

עכשיו שלמדתם את המושגים הבסיסיים, הגיע הזמן להבין אותם לעומק. לכן, בשלב זה כדאי למצוא מקורות מידע מעמיקים על שוק ההון, מסחר במניות, הבורסה וכו' ולקרוא אותם. יש מגוון ספרים על נושאים אלה בחנויות הספרים, וכן אינספור אתרים ברשת, מצגות וסרטונים. קחו לכם שעה-שעתיים מדי יום כדי לקרוא וללמוד על התחום.

שלב 3:

כדי לוודא שאתם שולטים בתחום באמת, קחו קורס של מסחר במניות הניתן על ידי מומחה כמו ברוקר ותיק או בכיר בתחום הפיננסים. ניתן למצוא קורסים מסוג זה באוניברסיטאות, במכללות, בחברות שונות, בארגונים פיננסיים ואפילו ברשת.

שלב 4:

אחרי שלמדתם כל כך הרבה, זה הזמן להתחיל ליישם. הורידו תוכנת מסחר "דמו" והתחילו לסחור. תוכנות ואפליקציות מסוג זה מאפשר לסוחר המתחיל "להשתפשף" במסחר וללמוד את רזי התחום מבלי לסכן את כספו. לתוכנות אלה מוזרמים נתונים אמיתיים בזמן אמת, כך שהחוויה היא קרובה למציאות. אחרי תקופה של מסחר בתוכנת דמו, תוכלו להתקדם למסחר אמיתי.

טיפים ואזהרות:

  • אל תנסו להתחיל לסחור במניות מבלי ללמוד על הנושא קודם. זהו תחום מורכב שחייבים להבין בו כדי לא להכשיל את עצמכם ולהפסיד בגדול.
  • נסו למצוא "מנטור" – חבר או בן משפחה שכבר סוחר במניות זה זמן מה ומכיר את הנושא על בוריו. הוא יוכל לייעץ לכם מה לעשות ואיך להתחיל.
  • כאשר אתם מתחילים לסחור "על אמת" – השקיעו סכומים קטנים, כדי לא להפסיד יותר מדי כבר בהתחלה. בהמשך, אחרי שתצברו ניסיון ותהיו יותר בטוחים בעצמכם ובמניות שרכשתם, תוכלו לסחור בהיקפים גדולים יותר.

קישורים שימושיים:

וידאו רלוונטי:

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *