איך משיגים מימון לעסק

מימון לעסקים | מימון לעסקים קטנים ובינוניים
איך משיגים מימון לעסק
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

יזמים, אנשי עסקים, ואזרחים המבקשים להפוך לעצמאים ומעוניינים לפתוח עסק, נזקקים לפתרונות מימון שיתנו לעסק את הגב הפיננסי הנחוץ להשקתו. כאשר מדובר בחברות גדולות ובעסקים מבוססים, קל יותר לקבל הלוואות ואשראי מבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, אולם דווקא כאשר העסק בחיתוליו, וזקוק נואשות לפתרונות מימון שיאפשרו לו לגדול ולהתפתח, מלאכת מציאת המימון נהיית מורכבת יותר. במאמרנו נציג בפניכם את השלבים בדרך למציאת פתרון המימון שיזניק את העסק שלכם קדימה.

 

שלבים בדרך להשגת מימון לעסק

 

שלושה צעדים הכרחיים בדרך להשגת מימון לעסקים קטנים ובינוניים.

 

שלב ראשון – תכנית עסקית

 

מוסד פיננסי אחראי לא ייתן לכם הלוואה בטרם יבדוק שהעסק שלכם אכן יכול לעמוד בהחזרים, ואילו מוסד שייתן לכם הלוואה ללא בירור זה, הוא מוסד לא אחראי, שהתנהלותו עלולה לגרור אתכם לצרות לא רצויות. משום כך אתם צריכים לבוא מוכנים עם תכנית עסקית מפורטת, המגדירה את ייחודיות העסק , את החזון של העסק, את גובה המימון הנחוץ, את צפי ההכנסות וההוצאות לטווח של לפחות חצי שנה קדימה, וכן אסטרטגיה עסקית הכוללת הצבת יעדים מתוזמנים, צפי של תזרים המזומנים, ועוד.

 

שלב שני – הגדרת הצרכים

 

מתוך התכנית העסקית תוכלו לראות מה בדיוק אתם צריכים, ומתי, וכך תוכלו להגדיר את הצורך המימוני שלכם. כאשר אתם יודעים איזה סכום נחוץ לכם, מתי תזדקקו לו, ומתי תוכלו לכסות את ההלוואה או המענק, יהיה לכם הרבה יותר קל למצוא מימון.

 

 

שלב שלישי – מישהו מטפל בך

 

לאחר שבניתם תכנית עסקית, וכאשר אתם יודעים בדיוק מה אתם צריכים, מתי, ולאיזו מטרה, זה הזמן לפנות לאנשי מקצוע שיוכלו לכוון אתכם אל המימון האטרקטיבי , הנוח, והמתאים ביותר לעסק שלכם. כמובן שתוכלו לגשת לבדכם, אולם, בדרך כלל, כאשר מדובר בהקמתו של עסק קטן עד בינוני, אין בנמצא כוח אדם מקצועי מתוך העסק עצמו, שיכול להקדיש למציאת המימון את כל הזמן הדרוש. בנוסף, חברות המתמחות בהשגת מימון מתמצאות היטב בשוק, ומכירות את כל ההלוואות, המענקים, וההטבות שיכולים להתאים לכם. משום כך, חסכו זמן ומשאבים, ובחרו את העמותה או החברה שילוו אתכם בדרככם למימון הנכסף.

 

טיפים ואזהרות:

  • אם אתם רוצים לקבל יחס רציני מן הבנק, או כל מוסד פיננסי אחר, אל תיגשו לבקש הלוואה מבלי להכין תכנית עסקית ראויה לשמה.
  • אם אינכם יודעים כיצד לבנות תכנית עסקית, פנו לאיש מקצוע.
  • קיימות חברות ועמותות רבות העוסקות במתן סיוע לקבלת מימון לעסקים, חלקן פרטיות ולמטרות רווח, חלקן ממשלתיות, וחלקן ללא מטרות רווח. אם אין לכם תקציב לשכירת שירותיה של חברה פרטית לייעוץ עסקי, תוכלו לפנות לסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, למט"י, או לעמותות אחרות המקדמות עסקים קטנים בישראל.

 

קישורים רלוונטיים:

 

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *