עמוד הבית » כלכלה » איך להשקיע בקרקע בחוכמה

איך להשקיע בקרקע בחוכמה

איך להשקיע בקרקע בחוכמה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מדינת ישראל היא מדינה קטנה ומחירי הדיור בה עולים בהתמדה. מדי פעם ניתן לראות מודעות המזמינות להשקיע ברכישת קרקע וחשוב לדעת כיצד לבצע את ההשקעה בחוכמה. השקעה בקרקע היא השקעה לטווח הארוך וברור כי הרווח יהיה כאשר יתבצע שינוי בייעוד הקרקע וכשתיפתח האפשרות לבנות עליה. מדובר באחת ההשקעות החמות היום, וחשוב להבין כיצד לבצע את ההשקעה בחוכמה.

שלב ראשון – התמקדו באזור המעניין אתכם

השלב הראשון בדרך להשקעה הוא התמקדות באזור המעניין אתכם. חיפוש אחר קניית קרקע להשקעה במרכז שונה מחיפוש כללי בכל הארץ. בתחילת הדרך, עליכם לחשוב מהי המטרה של ההשקעה שלכם וכעבור כמה זמן תרצו לממש את ההשקעה, ולהתחיל להתמקד בהצעות אשר עולות וקיימות באזור הרלוונטי עבורכם. כיוון שאזור המרכז הוא בעל דרישה גבוהה למגורים, יהיה זה חכם להתמקד באזור זה.

שלב שני – בדקו את ייעוד הקרקע

לאחר שתחליטו מהו האזור שבו תרצו להתמקד, תמצאו שישנן הצעות רבות. עליכם לבחון את ההצעות השונות בקפידה ולבדוק מה באמת עומד לפניכם. כל הצעה יכולה להיראות טוב על הנייר ולכן חשוב מאד לבחון אותה לעומק ולבדוק מהו הייעוד של הקרקע. אם אין כל כוונה לשנות את הייעוד מקרקע חקלאית לקרקע לבנייה, אתם צריכים להביא בחשבון כי ייתכן שייקח זמן רב עד שהייעוד ישתנה, אם בכלל. כל השקעה יכולה להיות נכונה עבורכם, אך רק אם היא מוצעת במחיר נכון ובתנאי שהיא עומדת בציפיות שלכם, ועל כן חשוב לבדוק מראש את כל התנאים.

שלב שלישי – בחנו את ההסכם המוצע לכם

חשוב לדעת כי כל עסקה של קניית קרקע למכירה במרכז ובשאר חלקי הארץ היא מיוחדת במינה ויכולה להיות שונה משאר העסקאות, ולכן עליכם לבחון את ההסכם המוצע לכם ולהבין את ההשלכות שלו. למשל, פעמים רבות בעסקת קניית קרקע חקלאית מדובר בעסקה המתבצעת על ידי מספר רוכשים וביניהם מתקיים הסכם נוסף של שותפות. אין הדבר אומר שיש להימנע מביצוע העסקה, אלא שעליכם לדעת במה מדובר ובאילו תנאים תוכלו לממש את ההשקעה שלכם. בהתאם לרצון שלכם ולאופי העסקה שאתם מחפשים יהיה עליכם לבחון אם ההסכם מתאים לכם. חשוב לדעת כי אתם יכולים להסתכל על ההסכם ואף להתייעץ עם עוד בעל מקצוע אם תרצו בכך, וזאת עד שתמצאו כי העסקה טובה עבורכם.

טיפים ואזהרות

בכל הנוגע לתהליך קניית קרקע להשקעה במרכז, עליכם לשים לב להצעה העומדת לפניכם ולהיזהר ממחירים גבוהים מאד – וכך גם ממחירים נמוכים מאד. אם ישנו פוטנציאל השקעה במקום, המוכר ידע לבקש תשלום הגיוני בהתאם לייעוד הקרקע, ולכן אם המחיר נמוך בצורה משמעותית מהצעות אחרות, ייתכן כי אין כל תכנון לבצע שינוי בייעוד המקום. בנוסף, תמיד יש לזהות את בעלי הקרקע ולוודא כי העסקה מתבצעת כהלכה.

קישורים רלוונטיים

מינהל מקרקעי ישראל בויקיפדיה

רשות מקרקעי ישראל

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איך בוחרים ציוד משרדי

איך בוחרים ציוד משרדי לעסק חדש

איך בוחרים ציוד משרדי לעסק חדש1 מתוך 5 (דירגו 1 איש) מקימים עסק חדש, זקוקים …

מסחר במט"ח

איך להתחיל לסחור במט"ח

איך להתחיל לסחור במט"חהמדריך עזר? פרגנו 🙂 אם בעבר היינו צריכים ללכת לבנק , לברר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *