איך בוחרים מערכת כריזה למפעלים

בחירת מערכת כריזה למפעל
איך בוחרים מערכת כריזה למפעלים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מערכות כריזה במפעלים מסייעות למהלך העבודה התקין, מאפשרות השמעת מוזיקה להנעמת זמנם של העובדים, וכמו כן מאפשרות תקשורת שוטפת ומיידית בין ההנהלה וכל אחד מחללי הייצור. בנוסף ליתרונות התפעוליים הרבים של מערכת כריזה טובה, החוק בישראל מחייב כל מפעל וארגון להתקין מערכת כריזה לצורכי חירום, ולכן חובה על כל מפעל להתקין מערכת כזו. כיצד תבחרו מערכת כריזה למפעל שלכם? הישארו עימנו ותגלו.

 

שלבי בחירת מערכת כריזה למפעל

 

 

שלב ראשון: חפשו מערכת כוללת

 

כיוון שמערכות כריזה יכולות לתפקד גם כאזעקה בשעת חירום, וגם כמערכת להעברת מסרים תפעוליים, ולהשמעת מוזיקה, חפשו מראש את מערכות הכריזה שיודעות לעשות את שני הדברים: מצד אחד להשמיע הודעות ומוזיקה בווליום נעים לאוזן, תוך יכולת לשלוח מסרים לחללים מסוימים, ולא בהכרח לכל המפעל, ומצד שני להשמיע אזעקות והודעות בשעת חירום בווליום גבוה, שיישמע בכל רחבי המפעל, ויתגבר על כל רעשי הרקע. כך תיהנו מכל היתרונות שיש למערכת כריזה להציע עבור המפעל שלכם.

 

שלב שני: בדקו עמידה בתקנים ובדרישות

 

כיוון שמערכת הכריזה משמשת לאזעקות בזמן חירום, עליה לעמוד בכל הדרישות והתקנים:

  • עצמת כריזה – אזעקות בזמן חירום צריכות להישמע בבירור בכל אחד מאזורי המפעל, עצמת השמע צריכה להתגבר על רעשי המכונות, כך שלא יהיה ספק כי כל אחד מן העובדים והמבקרים במפעל ישמע את האזעקה.
  • גיבוי לאספקת החשמל – מערכת הכריזה צריכה לפעול בכל מצב, לכן יש לבחור מערכת הכוללת גנראטור, שיאפשר הפעלה כאשר אספקת החשמל למפעל מופרעת.
  • מערכת כריזה ממוגנת – על מערכת הכריזה להיות מוגנת מנזקי אש, חום גבוה, פגיעת עצמים כבדים, ונזקי מים. זאת על מנת להבטיח פעולה תקינה של המערכת במצבי החירום בהם היא אמורה לפעול, אסונות טבע, שריפות, מלחמה וכיוצא בזה.

 

שלב שלישי: בחרו חברה אמינה ומתקין מוסמך

 

השלב הסופי בבחירת מערכות כריזה למפעלים, הוא בחירה בספק מורשה, אמין ומוסמך, המשווק מערכות כריזה בעלות תו תקן, שיוצרו בחברות מוכרות ומבוססות. בנוסף, יש לבחור בספק אשר יתקין את המערכת, יבצע בדיקות תקופתיות נדרשות, ויספק אחריות לעבודתו. אל תהססו לבקש לראות אישורים והסמכות, הן לגבי הספק והיצרן, והן לגבי המערכת עצמה.

 

טיפים ואזהרות

 

  • אל תוותרו על בדיקת אמינות, מקצועיות ומהימנות המתקין, ובקשו המלצות מלקוחות.
  • הימנעו מרכישת מערכת כריזה ללא הסכם התקנה ובדיקות תקופתיות עם הספק.
  • כדאי לנצל את ההזדמנות, ולרכוש מערכת כריזה שתאפשר לכם ליהנות מכל יתרונות הכריזה, ולא רק עבור אזעקות.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

 

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *